Resultat

8-11
1 Paul Greijus Tyresö 07:39
2 Noah Nyström Gubbängen
3 Erik Ekman MTB Täby
4 Frans Lane Ck CX
5 Atle Andersson CKCX
6 Jesper Olofsson MTB Täby

1 Vendela Rundström CKCX 09:07
2 Hilda Mård Trångsund
3 Valencia Cederstam Krantz CK CX
4 Julia Furunäs Södertälje

12-15
Filip Mård CRT 20:42
Mikael Arvidsson MTB Täby

14-17
1 Eric Herlitz Tullinge SK
2 Alexander Larsson Spårvägen
3 Elias Nilsson Tullinge SK

1 Sophie Wulff Smack

Damsport
1 Martina Ahlberg
2 Gunnel Rundström CKCX
3 Anna Eide-Jensen CKCX
4 Helen Lane CKCX
5 Anna Cederstam Krantz CKCX

Herrsport
1 Erik Åhlin Knivsta CK 29:02:00
2 Tomas Fritioff Sundbyberg
3 Robert Gabrielsson Smack
4 Andreas Engström Fastnav Stockholm
5 Rikard Wulff Smack
6 Alexander Larsson Spårvägen
7 Oskar Ekman CK08
8 Anders Björling Johanneshov
9 Gunnar Ahlgren Vallentuna CK
10 Mattias Griot MTB Täby
11 Per-Anders Arvidsson MTB Täby
12 Mikael Andersson Hägersten
13 Johan Hübner CK Medvind
DNF Nicklas Lindström Solna
DNS Mats Setreus AIK
DNS Jörgen Otterstål Fredrikshof

DamSenior
1 Karin Pehrson Bimbo Bikers
2 Marika Wagner CK08
3 Majken Liden CK Nollåtta

DamVeteran
DNS Camilla Mård CKCX

Herrjunior
1 Herman Larsson Spårvägen
DNF Jonatan Östlund Tullinge SK

Herrsenior
1 Mikael Flockhart Team Corratec Sweden 42:57
2 Stefan Dahl Cykloteket Racing Team
3 Robin Hedström Cykloteket Racing Team
4 Hans Mård CRT
5 Damian Herbert SCS Racingteam
6 Jesper Andersson Team corratec Sweden
DNF Thomas Karlsson Spårvägen CK
DNF Per Strömblad La Chemise
DNF Karl Pamp Aktivitus sports club

Herrveteran
1 Erik Greijus CK Valhall
2 David Höglund IF Mantra Sport
3 Ivar Lane Ck CX
4 Peter Lindström Ck Uni
5 Peter Eide-Jensen CkCX
6 Håkan Ling CK Valhall
7 Birjer Birgersson CkCX
8 Mikael Kippilä Järfälla CK
9 Fiffi Almgren LaChemise
10 Emile Wilmar Dinvelo CK
11 Viktor Karlin CkCX
12 Jonny Kock Spårvägen CF
13 Jimmie Furunäs Södertälje ck
14 Niklas Haslum Dinvelo CK
15 Tony Lind CK Valhall
16 Johan Zetterström Spårvägen CF
17 John Rydqvist Mtb Täby
18 Peter Nilsson Fredrikshof
19 Daniel Bernås Södertälje ck
20 Mikael Rolander Team Magnus CK
21 Jonas Rodny CKCX
22 Johan Andersson CKCX
23 Martin Backström Fredrikshofs IF CK
24 Adrian Shields CKCX
25 Vincent Lindén Fredrikshof
26 Magnus Alexandersson CKCX
27 Tomas Enander CK Valhall
DNF Fredrich Hammarström Ck CX
DNF Jonny Engel CK Valhall
DNF Lars Rudal CK Valhall
DNF Mattias Lejon Enköpings ck
DNS Patrik Dahl La chemise ck
DNS Mattias Krantz CK CX
DNS Björn Rundström CKCX

Annonser

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+ photo

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s